Fórum

Využijte toto fórum ke sdělení Vašich návrhu, nápadů či připomínek, které by mohly vést ke zlepšení života v naší obci.

Je zakázáno vkládat příspěvky:

  • s komerčním podtextem, reklamou a nebo spamem
  • urážející nebo napadající ostatní účastníky diskuse
  • obsahují vulgarismy
  • jakkoliv porušují platné zákony ČR
  • vědomě obsahující zavádějící nebo nepravdivé informace
  • obsahující text porušující autorská práva (např. text zkopírovaný z jiných stránek), vždy uveďte raději odkaz na původní zdroj textu
  • snažící se manipulovat ostatní diskutujícím, například vystupování pod více uživatelskými jmény, diskutování sám se sebou apod.

Příspěvky porušující tato pravidla budou smazány!

Datum 07.03.2018

Vložil Honza

Titulek Zápis ze zasedání obecního zastupitelstva.

Odpovědět

Dobrý den, kdy bude zveřejněný poslední zápis ze zasedání obecního zastupitelstva obce Jabloňany?

Datum 08.03.2018

Vložil Fojtová Monika

Titulek Re: Zápis ze zasedání obecního zastupitelstva.

Odpovědět

Dobrý den,
již byl zveřejněn.

Datum 01.07.2011

Vložil Vladimír Přichystal

Titulek TKR

Odpovědět

Zastupitelstvo projednalo na svém březnovém zasedání rekonstrukci stavájícího TKR s tím, že po jejím dokončení bude šířen analogový i digitální signál. V této souvislosti by mě zajímalo, zda rekonstrukce již proběhla, jaké programy se po TKR šiří a které z nich jsou digitální, případně v HD kvalitě. Děkuji.

Datum 07.07.2011

Vložil Obecní úřad Jabloňany

Titulek Re: TKR

Odpovědět

Naplánovaná rekonstrukce TKR nebyla dosud dokončená z důvodů dvojího zásahu blesku do zařízení, což způsobilo časovou prodlevu v dokončení kompletní rekonstrukce. Podrobnější informace budou zvěřejněny při spuštění zkušebního provozu.

Datum 27.08.2010

Vložil Vladimír Přichystal

Titulek Pěšky do Skalice - humus

Odpovědět

Cesta od bytovky směrem na Skalici je v řadě případů jedinou možností jak se z Jabloňan dostat do Skalice na vlak a nebo naopak. Jenže po deštích je ta cesta neschůdná a situace je rok od roku horší. Vzhledem k tomu, že se jedná o obecní pozemek, vedený jako ostatní komunikace, byl bych velice rád, kdyby obecní zastupitelstvo zajistilo schůdnost této cesty. Mimochodem. Pro mnohé cyklisty kteří po cyklostezce do naší obce zavítají, musí být bahenní lázeň infarktovým stavem.

Datum 02.09.2010

Vložil Obecní úřad Jabloňany

Titulek Re: Pěšky do Skalice - humus

Odpovědět

Je sice pravdou,že stav cesty z Jabloňan do Skalice nad Svitavou je rok od roku horší, ale zastupitelstvu Obce Jabloňany tento stav není lhostejný.
V roce 2000 došlo ke spevnění cesty a pokrytí penetračním nástřikem. Došlo i na vybudování svodníku povrchové vody do Úmoří. Přede dvěma roky byl vypracován projekt na opravu cesty s cílem jejího rozšíření a vybudování veřejného osvětlení, včetně opravy mostu přes Úmoří u Skalice nad Svitavou. Protože pozemky pod budoucí stavbou nejsou majetkem obce, proběhlo jednání se všemi majiteli. Protože však nedošlo k dohodě o odkoupení pozemků se všemi vlastníky, nemohl být tento projekt realizován a vzniklá situace je v současné době řešena alespoň žádostí zemědělskému družstvu ZEPO Bořitov, družstvo, o udržování části cesty, kterou využívá pro obhospodařování pastevního areálu a je v nejhorším stavu.

Datum 04.09.2010

Vložil Vladimír Přichystal

Titulek Re: Re: Pěšky do Skalice - humus

Odpovědět

Problematický úsek cesty, který družstvo ZEPO Bořitov využívá k obhospodařování pastvisek, se v současné době nedá udržovat ve schůdném stavu. Celý problém je v tom, že cesta na pastviska vede přes vrstevnice a je příkrá. Jakýkoliv větší déšť spláchne zeminu z této cesty jednak do svodníku (v současné době je hodně zanesený) a také na cestu do Skalice. Řešení vidím v tom, že se na pastviska bude vjíždět přímo z družstva, na nich se zahne doleva a po vrtevnici se dojede na pastviska. Připadné znečištění krátkého úseku překlenutí by bylo snáze odstranitelnější. Z některých leteckých snímků je patrné, že se takhle na pastviska v minulosti jezdívalo. Zároveň je také potřeba zabránit erozi dosud používané cesty na pastviskách tím, že se cesta zasype zeminou, zatravní a ve spodní části se nově vznilý svah zpevní keři.

Co se týká dalšího úseku cesty do Skalice, je pravdou, že penetrační nástřik cestu zpevnil. Na druhou stranu je však potřeba také říct, že na řadě míst byll tento nástřik poškozen při obhospodařování záhumenků /radlicemi, sjetím traktoru z cesty a pod./ a po 10-ti letech by si zasloužil obnovu.

Je škoda, že někteří spoluobčané v případě projektu na opravu cesty nadřadili svůj zájem nad zájem veřejný.

Datum 27.12.2009

Vložil Webmaster

Titulek Prostor pro vaše názory...

Odpovědět

Tak s chutí do toho...

Novinky

Rozloučení s prázdninami a otevření hřiště

20.08.2018 06:18
Obec Jabloňany a místní spolky Vás srdečně zvou v...

Přerušení dodávky EE dne 4.9.2018

09.08.2018 07:06
E.ON Česká republika, s.r.o. oznamuje občanům, že...

Regulace odběru vody z veřejného vodovodu

02.08.2018 14:22
Vážení páni starostové, vážená paní...

Svoz nebezpečného odpadu

30.07.2018 13:11
SUEZ Využití zdrojů, a.s., Boskovice oznamuje...

Opatření obecné povahy při nedostatku vody

30.07.2018 06:39
Zveřejňujeme Veřejnou vyhlášku Městského úřadu v...

 

Kontakt

Obec Jabloňany Jabloňany 88
679 01 Skalice n. Svitavou
+420 516 469 146
+420 731 204 088
Čtvrtek 18:00 - 20:00