MALÁ KOPANÁ

FK JABLOŇANY

StB JABLOŇANY

Vedoucí mužstva: Marek ČERNÝ

Vedoucí mužstva: Jaroslav FOJT

Tel.: +420 723 629 809

Tel.: +420 725 431 976

www.mk-jablonany.cz

 

Z HISTORIE

Kořeny malé kopané v Jabloňanech sahají do přelomu 70. a 80. let 20. století, kdy se hrávaly velmi oblíbené pouťové turnaje. Tyto turnaje byly populární nejen v Jabloňanech, ale i v okolních obcích, které se v jejich pořádání střídaly.

Koncem 80. let byla na okrese Blansko založena malá kopaná jako organizovaná soutěž. Do blanenské okresní soutěže v malé kopané se na jaře roku 1989 přihlásil i místní tým FC Jabloňany.

Historie fotbalu

FC se krátce po založení přejmenoval na FC Ponorka Jabloňany. Až do roku 1994 vedl tým pan Jiří Machala. Protože hráčů bylo hodně, přihlásil se v polovině sezóny i náš druhý tým pod názvem StB Jabloňany, což znamená „Staří Blbci“. Tento tým začínal pod vedením pana Jana Fojta staršího a tvořili ho převážně odchovanci kopané ze Skalice nad Svitavou. Obě družstva začínala v okresní divizi. V roce 1994 se FC Ponorka změnil na Neko Jabloňany. Vedením mužstva se ujali pan Nejez Petr st. a pan Kopřiva Josef. V roce 1999 se název změnil na pověstný Uhrín tým Jabloňany, který už hrál II. ligu okresu Blansko pod vedením pana Meluzína staršího a StB vedl pan Karel Mrázek mladší, který vystřídal pana Jana Fojta st,. který v té době zastával funkci ve výboru malé kopané.

Obě mužstva poté oslovila pana Marka Nejeze, který vytvořil výborné zázemí pro fanoušky i samotné hráče. Dosavadní vedoucí týmu FC je pan Černohlávek Roman a StB vede pan Freisleben Milan ze Skalice n. Sv.. Nelze opomenout také pokladníky obou mužstev, pana Jaroslava Fojta a pana Karla Mrázka ml..

Od roku 1992 proběhly na hřišti různé stavební a terénní úpravy – plotové zábrany, zpevnění svahu, zakoupení a umístění dvou stavebních buněk, dřevěná pergola apod.. Na přelomu tisíciletí se do financování a oprav hřiště vložil i obecní úřad. V nejbližší době se chystá kompletní oplocení celého hřiště.

Nové hřiště

SOUČASNOST

V současné době náš první tým, který se přejmenoval na FK Jabloňany, hraje nejvyšší okresní soutěž, což je I. liga. Druhý tým hraje II. ligu stále pod stejným názvem StB Jabloňany.

Hráči

Malá kopaná to neznamená jen fotbal, ale snaží se podpořit i kulturní dění v obci, jako je například vodění masopustního průvodu, každoroční pálení ohňů nebo silvestrovská kopaná. Mimo jiné se podílí i na dětském dni a mikulášské besídce.

Masopust

Malá kopaná má v Jabloňanech oproti jiným zájmovým organizacím mladou historii, ale to neznamená, že nemá v obci svou tradici. Od svého založení se snaží přitáhnout nejširší vrstvy obyvatelstva. Za vše hovoří i výsledky sezóny 2006, kdy mužstvo FK Jabloňany jako nováček této soutěže skončilo na krásném 5. místě, a družstvo StB Jabloňany se udrželo ve II. Lize.  

Více informací naleznete na webových stránkách www.mk-jablonany.cz

 

Hlášení rozhlasu

Hlášení rozhlasu

27.03.2019 09:27

Kontakt

Obec Jabloňany Jabloňany 88
679 01 Skalice n. Svitavou
+420 516 469 146
+420 604 702 906
Čtvrtek 18:00 - 20:00